И червен картон не успя да обърка сметките на Байерн срещу Гройтер Фюрт

Байерн (Мюнхен) постигна очаквана победа с 3:1 в гостуването си на Гройтер Фюрт от 6-ия кръг на Бундеслигата. Без да хвърлят твърде много усилия баварците прибавиха нови три точки в актива си. Те играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Бенжамен Павар получи директен червен картон в 48-ата минута, но и това не попречи на играчите на Юлиан Нагелсман да вземат своето с голове на Томас Мюлер в 10-ата, Йошуа Кимих в 31-ата и автогол на Себастиан Гризбек в 68-ата минута. Почетното попадение за домакините реализира Седрик Итен в 88-ата минута.

Треньорът на Гройтер Фюрт Щефан Лайтъл бе избрал да започне мача с Бранимир Хъргота и Хавард Нилсен в атака. Юлиан Грийн и Джереми Дудзиак бяха на двете крила, а Пол Сегин и Себастиан Грисбек си партнираха в средата на терена.

Юлиан Нагелсман пък заложи на Роберт Левандовски на върха на атаката и триото Алфонсо Дейвис, Томас Мюлер и Льорой Сане, което да го подкрепя в предни позиции. Леон Горетцка и Йошуа Кимих пък бяха двойката опорни полузащитници.

Байерн започна мача по-силно и в 10-ата минута стигна и до откриване на резултата. Алфонсо Дейвис напредна по лявото крило и центрира по земя, топката се отби от защитник и попадна в Томас Мюлер, който стреля и с помощта на гредата вкара за 0:1.

Десет минути по-късно Мюлер имаше нов шанс да обстрелва вратата на съперника, но прати кълбото на сантиметри от гредата.

В 29-ата иминута Горетцка също пробва изстрел от дистанция и не бе много далеч от целта.

Две минути по-късно натискът на гостите доведе и до втори гол. Льорой Сане получи на границата на пеналта и върна назад към Кимих, който с прецизен удар прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата за 0:2.

В 39-ата минута след центриране от корнер можеше да падне трети гол. Левандовски технично отклони топката и тя се отби от напречната греда.

В началото на второто полувреме обаче ситуацията на терена се промени. В 48-ата минута Бенжамен Павар спъна откъсващия се Юлиан Грийн и получи директен червен картон за това си действие. Хъргота отправи точен изстрел от отсъдения фаул, но не успя да затрудни Нойер.

Това обаче не попречи на Байерн да продължи да създава опасни положения. В 58-ата минута Левандовски бе намерен на чудесна позиция в наказателното поле, той стреля от движение, но вратарят бе за ел добра позиция и успя да улови.

В 68-ата минута падна и трети гол във вратата на домакините. Всъщност това бе автогол на Себастиан Гризбек, който засече топката във вратата си при едно разбъркване след корнер.

Чак след това Гройтер Фюрт стигна до две добри голови възможности. Първо в 74-ата минута Гризбек можеше да се реваншира за автогола си, но от добра позиция стреля слабо и не затрудни Мануел Нойер. След това в 78-ата минута Грийн шутира от границата на наказателното поле, но и неговият удар не бе особено опасен.

В 88-ата минута домакините все пак стигнаха до почетно попадение. Седрик Итен получи чудесно центриране в наказателното поле и с глава отбеляза за 1:3. Това бе негов първи гол за Гройтер Фюрт в Бундеслигата.

Все пак Байерн записа осма поредна победа на сметката си, като вече има 16 точки и се откъсна на върха на класирането. Гройтер Фюрт продължава да няма победа в Бундеслигата и е на дъното с 1 спечелена точка.