Тотнъм трябваше да разчита на Кейн срещу Мура, словенците с фантастичен гол в Лондон

Тотнъм разби Мура с 5:1 и записа първа победа в група G на Лигата на конференциите. Лондончани поведоха с два гола още до осмата минута след попадения на Деле Али от дузпа и на Джовани Ло Селсо. Изглеждаше, че домакините няма да имат никакви проблеми, но в 52-ата минута Жига Кус отбеляза изключителен гол и върна словентците в мача. Десният бранител се разписа с много красиво воле от границата на наказателното поле.

Това развитие накара Нуно Еспирито Санто да пусне Хари Кейн и Хюн-Мин Сон след час игра. Капитанът на Англия реализира хеттрик в рамките на 20 минути. Той вече има пет попадения в турнира, но няма отбелязан гол във Висшата лига и получи доста критики за играта си. За Тотнъм това е глътка въздух след три поредни загуби от лондонски съперници в първенството.

В другия мач от групата Рен победи Витес с 2:1 като гост и има актив от 4 точки, колкото и лидера Тотнъм.