С лекота Байерн напълни мрежата и на Динамо (Киев)

Напълно според очакванията Байерн (Мюнхен) постигна лесна домакинска победа над Динамо (Киев) във втората си среща от група “Е” на Шампионаската лига и е уверен лидер в класирането с пълен актив. След като в първия си двубой надвиха Барселона с 3:0, тази вечер германският първенец отнесе Динамо (Киев) с 5:0. Дежурният реализатор Роберт Левандовски се отчете с две попадения - в 12-ата от дузпа и в 27-ата минути, след което Серж Гнабри в 68-ата, Льорой Сане в 74-ата и Ерик Максим Чупо-Мотинг в 85-ата добавиха по още едно. В другия сблъсък от групата Бенфика срази каталунците с 3:0.

Двубоят беше първи за мюнхенци в турнира с публика на “Алианц Арена” от 19 месеца насам. Играчите на Юлиан Нагелсман не разочароваха, но и не срещнаха кой знае каква съпротива.

Левандовски набързо осигури солиден аванс от два гола. В 12-ата той превърна в попадение наказателен удар, отсъден за игра с ръка на Серхий Сидорчук. В 27-ата пък носителят на “Златната обувка” за миналия сезон завърши точно акция, започната от Никлас Зюле и преминала през Томас Мюлер. Така Лева вече има изумителните 24 гола в последните си 18 срещи в ШЛ и продължава да се е разписвал във всяко домакинство на Байерн през 2021 г., в което е бил на терена.

В 35-ата Сане удари греда, след което дойде и единствената сериозна опасност, сътворена от украинците. В 41-вата Карлос Де Пеня се оказа на добра позиция, но Мануел Нойер се намеси перфектно.

През второто полувреме за Байерн беше още по-лесно и последваха попадения на Гнабри, Сане и Чупо-Мотинг, който замени Левандовски.

На 20 октомври в следващия кръг Байерн ще гостува на Бенфика, а киевчани ги очаква пътуване до Испания.