Зенит размаза Малмьо и взе важни 3 точки

Руският първенец Зенит постигна първа победа в новото издание на Шампионската лига, след като се разправи с Малмьо като домакин - 4:0. Другите два тима в тази група “Н” са Ювентус и Челси.

И двата тима бяха загубили откриващите си двубои от фаворитите, което още повече увеличи залогът. Футболистите от Санкт Петербург обаче показаха по-голяма класа и стигнаха до успеха след голове на Клаудиньо (9'), Далер Кузяев (49'), Алексей Сутормин (80') и Вендел (90'). От 53-ата минута шведите бяха в намален състав след червен картон на Анел Ахмедходжич, което улесни питерци.

Треньорът на Зенит Сергей Семак заложи на Артьом Дзюба, Клаудиньо и Малком в атака, а Сердар Азмун остана на пейката за началото. Колегата му Йон Дал Томасон предпочете стандартното за отбора 4-4-2.

Основно при 0:1 скандинавците имаха своите шансове, но не успяха да вкарат. След втория гол и последвалото скоро след това изгонване на техен футболист те рухнаха.

Дзюба пропусна да изведе домакините напред още в 3-ата минута, но шест по-късно бразилският му сътборник Клаудиньо беше точен за 1:0.

Последваха шансове за Малмьо, които се откриха пред Антонио-Мирко Чолак, капитана Андерс Кристиансен и Ердал Ракип. Точно преди паузата Малком изпусна шанс за руснаците.

Само четири минути след началото на втората част Кузяев беше точен с глава за 2:0. Четири минути по-късно той принуди бранителя Ахмедходжич да играе с ръка като последен в защита и след консултация с ВАР арбитърът изгони босненеца.

После за Зенит стана още по-лесно и в 80-ата Алексей Сутормин направи 3:0 с далечен удар, а в добавеното време Вендел довърши съперника с четвърто попадение след добавка.

В следващия кръг на 20 октомври Зенит пак ще е домакин - на Юве, а Малмьо ще гостува в Лондон.