Брюж удари РБ Лайпциг в Германия и стои редом до ПСЖ

Брюж спечели първата си победа в група "А" на Шампионската лига, след като надделя с 2:1 над РБ Лайпциг в Германия. Така белгийският тим вече има четири точки, след като в първия кръг изненада всички с представянето си срещу Пари Сен Жермен, завършвайки 1:1 със звездната селекция на парижани. Именно тези два отбора в момента оглавяват класирането в групата с точка аванс през Манчестър Сити. "Червените бикове" поведоха с поредния гол на Кристофър Нкунку (5'), но гостите стигнаха до пълен обрат след попадения на Ханс Ванакен (22') и Матс Риц (41'). След почивката РБ натисна, но не успя да промени резултата.

Анхелиньо пропусна двубоя заради наказание. Вместо него започна Собослай. Поулсен бе на върха на атаката, Нкунку у Форшберг подкрепяха датчанина по двата фланга. Треньорът на Брюж Филип Клеман заложи на същия състав, който в петък победи Льовен.

Още е петата минута Нкунку откри резултата с шестия си гол в последните четири мача и четвъртия му такъв в Шампионската лига през този сезон. Французинът получи извеждащо подаване от Форшберг, излезе сам срещу Миньоле и стреля под плонжа му. Попадението мина проверката на ВАР за евентуална засада, след което бе валидирано. Брюж можеше да отговори почти мигновено, но Гулачи спаси удар на Ванакен, насочен до лявата греда. Стражът на "червените бикове" отново трябваше да се намесва в 21-вата минута, когато изби с крак изстрел на Сова. Минута след това Брюж изравни. Симакен проби отляво до аутлинията, след което центрира в наказателното поле, намирайки непокрития Ванакен, който стреля от точката за изпълнение на дузпа – 1:1.

В 41-вата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Ванакен засече на далечната греда центриране отдясно, ударът му бе блокиран, но след това Матс Риц направи добавка отблизо.

След почивката РБ Лайпциг натика съперника си в неговата половина, но домакините не успяваха да стигнат до чисти положения. В 57-ата минута Миньоле спаси опасен удар с глава на Форшберг. 20-ина минути преди края Ланг прати топката за трети път във вратата на Гулачи, но попадението бе отменено заради засада.

В 78-ата минута Нкунку настояваше за дузпа, но ситуацията бе разгледана от ВАР и такава не бе отсъдена. Минута преди края Андре Силва направи страхотен солов пробив, след което стреля към ъгъла, но Миньоле се намеси блестящо и изби, запазвайки аванс на Брюж. Това бе всичко.