Русия се оказа прекалено силна за България на СП в София

Националният отбор на България за мъже под 21 години претърпя първо поражение на старта на втората фаза на световното първенство за тази възраст, което се провежда в България и Италия.

Воденият от Найден Найденов тим отстъпи на Русия с 0:3 (21:25, 22:25, 19:25) в двубой от група F на надпреварата в зала "Левски София".

"Сборная" записа първите си 3 точки в този етап и застана на първата позиция, изпреварвайки Полша с по-добро геймово съотношение.

Днес "Дружина полска" надделя над Бразилия с 3:1 гейма.

Полша срази Бразилия в София и се приближи до полуфинал на СП 🏐

Утре (28 септември) България излиза срещу Полша в 19:00 часа. Русия играе срещу Бразилия от 13,00 в зала "Левски София".

Волейболистите на България поведоха с 2:1 след атака на Николай Захариев през центъра. Блокаут на Денис Карягин направи резултата 3:1. Роман Романовски би начален удар в мрежата и България поведе с 6:4. Александър Николов атакува успешно от зона 4 по правата за 7:5. Александър Николов атакува мощно от зона №2 – 8:6. Русия изравни резултата при 8:8. Омар Курбанов вдигна атрактивно топката стил „Ървин Нгапет“ към Роман Мурашко и „Сборная“ поведе с 9:8. Ас на Роман Мурашко и Русия поведе с 11:9. Блокаут на Алекс Николов доведе до 12:13. Ас на Николай Захариев – 13:13. Разпределителят Любослав Телкийски завърши сам атака за равенство при 14:14. Двоен блок спря атака на Денис Карягин – 15:16. Нов троен блок спря атака на Денис Карягин – 15:17. Найден Найденов взе прекъсване за България. Трети пореден блок на Русия спря атака на Самуил Вълчинов – 15:18. Четвърта поредна блокада за „Сборная“ спря атака на Денис Карягин – 15:19. Найден Найденов замени Денис Карягин с Георги Татаров. Самуил Вълчинов атакува успешно от зона 4 за 17:20. Остра атака през центъра на Николай Захариев – 18:21. Александър Николов игра технично с блокадата за 19:22. Георги Татаров атакува успешно и 20:22. Михаил Николаев взе прекъсване за Русия. Александър Николов игра технично в атака за 21:23. Русия стигна до геймбол при 24:21, след като Любослав Телкийски би сервис в мрежата. Найден Найденов взе прекъсване за България. Ас на Омар Курбанов донесе успеха на Русия в първата част с 25:21.

България поведе с 2:1 в началото на втората част след успешна атака на Самуил Вълчинов. пайп на Александър Николов и 3:1. Нов успешен пайп на Александър Николов - 4:3. Николай Захариев атакува по блокадата за 5:3. Единична блокада на Любослав Телкийски срещу атака на Омар Курбанов - 6:3. Русия успя да изравни при 7:7, след като Самуил Вълчинов атакува в аут.  Денис Карягин атакува мощно от зона 2 и България отново поведе с 8:7. При 8:8 Любчо Янков замени Николай Захариев. Омар Курбанов би начален удар в аут - 10:10. България поведе с 11:10 след неразбирателство на руските волейболисти. Русия поведе със 17:15 след технично отиграване на Омар Курбанов. Успешна атака на Любчо Янков - 16:17. Ас на Александър Николов и равенство при 17:17. Самуил Вълчинов изравни при 18:18. Ас на резервата Иля Казаченков и Русия поведе с 20:18. Найден Найденов взе прекъсване за България. Самуил Вълчинов изравни при 20:20 след технична атака. Двоен блок спря атака на Денис Карягин от зона 2. Александър Николов атакува мощно, която бе спряна от главата на Роман Мурашко - 22:23. Михаил Николаев взе прекъсване за Русия. "Сборня" спечели втората част с 25:22.

Найден Найденов направи една промяна в състава в началото на третата част. Георги Татаров започна като диагонал на мястото на Денис Карягин. Вторият ни разпределител Стоил Палев също се появи в игра в началото на третата част . Русия поведе с 8:6 след атака на Омар Курбанов. Ас на Георги Татаров намали резултата при 10:12. Самуил Вълчинов намали до 11:12. "Сборная" бързо успя да дръпне с 5 точки при 16:11. Георги Татаров атакува успешно за 13:16. Нова успешна атака на Георги Татаров от зона 2 и 15:18. Ас на Иля Казаченков и Русия поведе с 20:15. Нов ас на Иля Казаченков - 22:15. България намали до 17:22 и Михаил Николаев взе прекъсване за Русия. Никита Морозов атакува по правата от зона 2 и 23:17 за Русия. Самуил Вълчинов атакува технично от зона №4 - 18:23. Троен български блок намали резултата до 19:23. Станислав Динейкин атакува технично и изведе "Сборная" до мачбол при 24:19. Двоен блок спря атака на Георги Татаров и Русия спечели третата част с 25:19 и мача с 3:0 гейма.

БЪЛГАРИЯ – РУСИЯ 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)

БЪЛГАРИЯ: Любослав Телкийски 2, Денис Карягин 4, Александър Николов 15, Самуил Вълчинов 10, Лазар Бучков 1, Николай Захариев 4 - Симеон Добрев-либеро (Цветан Николовски, Георги Татаров 4, Любчо Янков 1, Стоил Палев, Руси Желев)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ

РУСИЯ: Антон Аношко 3, Роман Мурашко 10, Станислав Динейкин 9, Омар Курбанов 8, Юрий Бражнюк 8, Роман Романовски 4 – Иля Фьодоров-либеро (Никита Морозов 2, Иля Казаченков 5, Вадим Лютцевич)

Старши треньор: МИХАИЛ НИКОЛАЕВ.