ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВ ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Антоанета Костадинова спечели титлата на Държавното

Олимпийската вицешампионка от Токио 2020 Антоанета Костадинова спечели титлата на Държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрен пистолет, което се проведе през уикенда в Стара Загора. В надпреварата участваха близо 100 състезатели от 15 клуба.

Костадинова от отбора на "Светкавица" триумфира с резултат 592 точки стана, втора с 580 точки се нареди нейната съотборничка Мирослава Минчева, а бронзова медалистка с 574 точки стана Ирена Танова от АП Спорт.

Призьорките бяха наградени от зам.-кмета на Община Стара Загора Красимира Чахова. Тя връчи на Антоанета Костадинова специална реплика на плоча на първия олимпиец Аврелий Фронтон и трите тома на книгата “Шампионите разказват” с пожелание за успешно представяне на финала за световната купа във Вроцлав в началото на месец ноември.

Два бронзови медала при момичетата и девойките завоюваха състезателките на КСС "Августа" Мария Атанасова и Невена Иванова.

Надпреварата се проведе на стрелбищен комплекс "Лозенец".