Фрайбург се сбогува със стадиона си с класика срещу Аугсбург

Фрайбург продължава доброто си представяне от началото на сезона и постигна класическа победа с 3:0 в днешното си домакинство на Аугсбург. Попаденията паднаха за малко повече от първия половин час на срещата и бяха дело на Лукас Кюблер (6’), Лукас Хьолер (25’) и Винченцо Грифо (33’). Това бе исторически мач за домакините, които днес изиграха последния си мач на своя “Шварцвалд Щадион”, след което ще се преместят на новопостроеното си съоражение.

Първото попадение падна още в 6-ата минута, когато Лукас Кюблер бе на правилното място в правилното време и се добра до една избита от наказателното поле топка и стреля точно в десния ъгъл за 1:0. Второто попадение за домакините дойде в 25-ата минута, когато Максимилиан Егестейн изведе Лукас Хьолер в наказателното поле, а той стреля в обратния ъгъл и се разписа за 2:0.

В 32-ата минута топката намери ръката на Рафаел Фрамбергер от Аугсбург в пеналта и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Винченцо Грифо и направи 3:0 още в 33-ата минута за домакините.

Тази победа изкачи Фрайбург на 5-ото място в класирането с 12 точки и все още няма загуба от началото на сезона. Аугсбург пък има само 5 точки от началото на кампанията и заема 15-ото място в класирането на Бундеслигата.