Малшансът на Арнаутович помогна на Емполи

Емполи срази Болоня с 4:2 на свой терен в мач от 6-ия кръг на Серия “А” и продължава да бъде пред Ювентус в класирането. За “сините” това е първи успех вкъщи, след като досега отборът беше спечелил всичките си три гостувания и в същото време беше загубил домакинствата си.

Звездата на Болоня Марко Арнаутович се превърна в главно действащо лице, след като от дузпа нацели страничния стълб, удари още една греда, пропусна от чиста ситуация, но все пак реализира веднъж.

Емполи излезе напред още преди изтичането на първата минута след автогол на Кевин Бонифаци. В 11-ата Муса Бароу изравни, след което дойде и пропускът на Арнаутович от бялата точка.

Домакините пак поведоха чрез Андреа Пинамонти в 32-ата, а в 54-ата Недим Байрами реализира дузпа за 3:1. Арнаутович намали в 77-ата и две минути по-късно нацели напречната греда.

В последните секунди шут на Самуеле Ричи спря в мрежата на Болоня за четвърти път.

Отборът на Синиша Михайлович остава с 8 точки на сметката си.