Осасуна с нова наказателна акция извън дома

Отборът на Осасуна спечели и третото си гостуване в Ла Лига през сезона, след като надви Майорка с 3:2 в мач от 7-ия кръг. Досега съставът от Памплона има само победи извън дома, но нито една вкъщи, където е стигнал само до 2 точки от 12 възможни.

Хосе Анхел (9’) даде ранна преднина на Осасуна, но веднага след това Даниел Родригес (11’) изравни. Майорка дори поведе чрез Фернандо Ниньо (45’) точно преди паузата.

След почивката гостуващият тим първо възстанови равеноството чрез Иниго Перес (58’), а минута преди изтичането на редовното време Хави Мартинес засече за 3:2.

Това обаче далеч не беше всичко, защото съдията даде 10-минутно продължение. В него домакините стигнаха до дузпа, която обаче беше отменена заради засада, забелязана от ВАР.

Това е първа победа за Осасуна в дома на Майорка от 15 години насам.