Късен гол спаси Бордо от домакинска загуба от Рен

С късен гол на централния защитник Мексер Бордо измъкна равенство 1:1 като домакин на тима на Рен и взе важна точка в битката за оцеляване в Лига 1.

Жирондинците се оказаха в ролята на догонващи в 56-ата минута, когато Амари Траоре подаде на Гаетан Лаборд и нападателят на Рен откри резултата. Така той се реваншира за двата сериозни пропуска, които направи през първото полувреме. Рен продължи да бъде по-добрият отбор на терена, но в последните 15 минути на срещата домакините успяха да се вдигнат и да погледнат по-смело към вратата на съперника си.

Така се стигна до 85-ата минута, в която националът на Мозамбик Мексер пробва далечен удар. Той се отклони от тялото на бранител на Рен и излъга вратаря на гостите Алфред Гомис за крайното 1:1. Със спечелената точка Бордо събра 7 точки от осем мача и остава на 16-о място. Рен е 11-и с 9 точки.