Домакинска загуба спря Попето и Сочи за първото място

Ивелин Попов игра 68 минути за Сочи, но отборът му загуби с 0:1 от Динамо (Москва) и не успя да оглави класирането в руската Премиер лига. Тимът на бившия български национал отправи над 20 удара към вратата на московчани, но нито един от тях не се превърна в гол. Гостите пък поведоха още в 12-ата минута с попадение на младока Арсен Захарян и до края устискаха крехкия си аванс.

При победа Сочи щеше да излезе на първото място поне до утре, когато шампионът Зенит гостува на Рубин. Сега съставът на Владимир Федотов е трети с 15 точки - две по-малко от Зенит. Динамо пък се изкачи на втората позиция с 16 точки.

Голът на Захарян падна след пробив и асистенция на Себастиан Шимански. Полският национал преодоля Кристиан Нобоа, след което центрира към Захарян и 18-годишният талант не сгреши, реализирайки втория си гол през сезона.

Ивелин Попов беше активен, но често комбинациите на домакините завършваха с неточни опити за извеждащи подавания. В 53-ата минута Матео Касиера можеше да изравни, но Игор Лешчук го изпревари. В средата на втораат част Попов отстъпи мястото си на Никита Бурмистров, а вместо Артур Юсупов влезе бившият футболист на Левски Жоаозиньо.

В 72-ата миута Силвестър Игбун за втори път прати топката във вратата на Сочи, а веднага след това Жоаозиньо нацели гредата от пряк свободен удар. До края домакините притиснаха съперника в неговата половина, но така и не успяха да изравнят.

В следващия кръг Сочи ще гостува на Краснодар, а Динамо ще е домакин на Рубин.