Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Севиля задмина шампиона и вече е втори

Тимът на Севиля се възползва от грешката на Атлетико Мадрид и излезе на второ място в Ла Лига заради по-добрата си голова разлика от шампионите. В двубой от 7-ия кръг отборът на Юлен Лопетеги надви с 2:0 у дома Еспаньол и продължава да няма загуба.

Играчите в бели екипи показаха характер, защото в последния около половин час играха с човек по-малко, но независимо от това намериха начин да вкарат гол и в същото време не допуснаха такъв. В 66-ата минута новият халф Томас Дилейни беше отстранен за два жълти картона.

Юсеф Ен-Несири даде ранен аванс на Севиля в 13-ата минута, когато на празна врата засече подаване на Хесус Навас.

Попадение на Раул де Томас за Еспаньол в 25-ата минута не беше признато заради засада.

Друг от привлечените това лято футболисти на домакините - Рафа Мир, гарантира победата с точен изстрел в мрежата в 87-ата минута.