България взе гейм на Полша в мач без значение на СП в София 🏐

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха загуба от Полша с 1:3 (27:29, 19:25, 25:23, 19:25) в мач от 3-ия кръг на предварителна Група В на световното първенство за младежи до 21 години в България и Италия.

Двубоят, който се игра в столичната зала "Левски София", бе без значение, защото и двата отбора вече се бяха класирали в първата осмица на Мондиал 2021.

От понеделник възпитаниците на Найден Найденов ще играят в нова група заедно с отборите на Русия, Бразилия и Полша.

Старши треньорът на България Найден Найденов направи 2 смени в стартовия състав като заложи на разпределителя Стоил Палев и централния блокировач Любчо Янков.

Волейболистите на Полша поведоха със 7:3 в началото на двубоя, след като Давид Дулски записа ас. Найден Найденов взе прекъсване за България. Денис Карягин атакува в аут над тройната блокада – 3:8. Пайп на Денис Карягин намали резултата до 5:9. „Дружина полска“ дръпна с 18:9. Българските волейболисти записаха 4 поредни точки и намалиха до 13:18. Даниел Плински взе прекъсване за Полша. Самуил Вълчинов атакува отлично и намали до 16:19. Ас на Руси Желев и 17:19. Любчо Янков атакува технично в центъра – 19:21. Ас на Денис Карягин и България намали до 20:21. Нова успешна атака на Денис Карягин и 21:22. Успешна атака на Любчо Янков в центъра – 22:23. Полша стигна до геймбол при 24:22. Пайп на Самуил Вълчинов направи разликата само една точка при 23:24. Полските волейболисти не можаха да организират атака и равенство при 24:24. Денис Карягин отигра технична атака от зона 4 по правата за 25:25. Михал Гиержот атакува по тройната блокада за 26:25 за Полша. „Дружина полска“ сгреши началния удар – 26:26. Самуил Вълчинов атакува успешно по правата от зона 4 за 27:27. Полша успя да спечели първата част с 29:27.

"Дружина полска" дръпна с 5:1 в началото на втората част. България намали до 7:9 след грешка на поляците. Националите свалиха разликата до 1 точка при 10:11. Успешна блокада на Самуил Вълчинов и ас на Александър Николов доведоха до равенство при 14:14. Якуб Струлак атакува успешно в центъра и Полша поведе с 19:15. Самуил Вълчинов атакува успешно от зона 2 за 16:19. Найден Найденов пусна в игра Любослав Телкийски и Георги Татаров. Георги Татаров атакува успешно за 18:23. Полша спечели втората част с 25:19.

България поведе с 3:1 след ас на Александър Николов. Успешен пайп на Александър Николов и 5:4. Равенството в резултата се запази до 12:12. Георги Татаров атакува в двойна блокада и Полша поведе с 15:12.  Найден Найденов взе прекъсване за България. "Дружина полска" взе преднина от 5 точки при 20:15. Найден Найденов взе второто си прекъсване в гейма. Успешен български блок на Самуил Вълчинов и Цветослав Николовски 19:22. Единична блокада на Самуил Вълчинов 20:22. Ас на Лазар Бучков - 21:22. Единична блокада на Самуил Вълчинов изравни резултата при 22:22. Михал Гиержот атакува успешно и Полша поведе с 23:22. Георги Татаров изравни при 23:23 с атака от зона 2. България стигна до геймбол при 24:23. Атака в аут на Полша донесе победа за България в третата част с 25:23.

Найден Найденов остави в игра в началото на 4-ата част Любослав Телкийски, Георги Татаров и Цветослав Николовски. Възпитаниците на Даниел Плински дръпнаха с 6:2 в началото на 4-ия гейм. Найден Найденов взе прекъсване за България. Успешна атака на Георги Татаров и и грешка на поляците направиха резултата 6:8. Единична блокада на Георги Татаров - 7:8. Успешна атака на Давид Дулски и Полша поведе с 12:8. Денис Карягин замени Георги Татаров. Самуил Вълчинов атакува успешно за 9:12. Алекс Николов атакува по блокадата за 13:16. Карол Урбанович атакува успешно в центъра за 20:16. Самуил Вълчинов атакува успешно по диагонала от зона 2 - 17:21. Ас на Алекс Николов - 18:21. Денис Карягин отигра успешно в атака за 19:23. Поляците стигнаха до мачбол при 24:19. Давид Дулски донесе победната точка за Полша в 4-ата част с 25:19 и в мача с 3:1 гейма.

По 14 точки за България реализираха Александър Николов и Самуил Вълчинов.

За Полша с 18 точки завърши Якуб Червински.

Полша спечели групата с три победи и 9 точки. Българите са втори с две победи, една загуба и 6 точки. Трети е Куба, на четвърта позиция останаха представителите на Бахрейн.

Първите два отбора от всяка група се класират за първата осмица, останалите влизат във втората осмица.

БЪЛГАРИЯ – ПОЛША 1:3 (27:29, 19:25, 25:23, 19:25)
БЪЛГАРИЯ: Стоил Палев, Денис Карягин, Александър Николов, Самуил Вълчинов, Лазар Бучков, Любчо Янков – Симеон Добрев-либеро (Руси Желев, Цветослав Николовски)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ
ПОЛША: Давид Павлум, Давид Дулски, Якуб Червински, Михал Гиержот, Якуб Струлак, Карол Урбанович – Михал Нововсяк-либеро
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЛИНСКИ.