Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Нов гол в продължението лиши Атлетик от успех над Валенсия

Валенсия и Атлетик Билбао завършиха 1:1 в изпълнен с интересни моменти и драматичен финал двубой от 6-ия кръг на Ла Лига. Гостите излязоха напред в 69-ата минута чрез Иниго Мартинес, а в петата минута на добавеното време Маркос Андре изравни. Попадението за 1:1 падна в момент, в който домакините бяха с човек по-малко след изгонване на Макси Гомес. По този начин “прилепите” се разминаха с трета поредна загуба, но пък и съперникът не е побеждавал от толкова срещи насам.

Валенсия започна по-добре и дълго време беше по-близо до гола, като в 53-ата гредата помогна на баските след удар на Даниел Вас, но и добра намеса на вратаря Унай Симон.

В 69-ата обаче Атлетик поведе, след като Мартинес засече с глава след центриране от корнер. Това е седмо попадение за отбора с глава от последните 13 изобщо.

Само две минути по-късно Хесус Васкес пропусна сам срещу Симон. Нещата станаха още по-тежки за Валенсия в 82-ата, когато нападателят Максимилиано Гомес си изкара донякъде излишен втори жълт картон и съответно беше отстранен.

В продължението обаче Андре беше точен за 1:1. Така във втори пореден кръг отборът от Билбао допуска гол в добавеното време и губи точки.

И все пак днес Атлетик можеше да си тръгне като победител, защото остана време за Иняки Уилямс да засече опасно, но Яспер Силесен отрази след перфектен плонж.