Варди вкара два гола за Лестър и един за Бърнли, но "лисиците" отново не успяха да запишат победа

Лестър записа трети пореден мач без победа в Премиър лийг, след като завърши 2:2 с Бърнли на "Кинг Пауър Стейдиъм“" Джейми Варди прати топката във вратата три пъти, но в първата ситуация даде преднина на гостите с автогол. Това се случи в 12-ата минута, а в 37-ата бившият английски национал изравни. Новото попълнение на Бърнли Максуел Корне отново изведе гостите напред в края на първата част, но Варди изравни за втори път пет минути преди края. В добавеното време ВАР отмени гол на Бърнли заради засада.

Брендън Роджърс бе направил само една промяна от злополучния мач с Брайтън. Адемола Луукман започна вместо Джеймс Мадисън. Максуел Корне и Матей Видра бяха титуляри за Бърнли.

Началото бе ужасяващо за "лисиците“, които в 12-ата минута вече изоставаха в резултата след автогол на Джейми Варди, който засече с глава на близката греда центриране на Уестууд от корнер, след което топката влетя в далечния ъгъл. Голмайсторът на Лестър изкупи грешката си в 36-ата минута, когато изравни резултата, след като получи дълго подаване от Тилеманс и стреля прецизно в далечния ъгъл. Само две минути след това обаче отново Бърнли излезе напред. Този път Корне засече от воле много добро центриране на Видра към далечната греда.

Пет минути преди края Джейми Варди изравни резултата. Келечи Ихеаначо пусна много добро подаване зад гърба на отбраната, след което Варди премина с лекота покрай Ник Поуп и прати топката във вратата за 2:2

В добавеното време Крис Ууд си помисли, че е отбелязал победен гол за Бърнли, но след намесата на ВАР голът правилно бе отменен заради засада.