Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Безмилостен РБ Лайпциг проведе наказателна операция срещу Херта (видео)

РБ Лайпциг разгроми с 6:0 у дома Херта (Берлин) в мач от 6-ия кръг на германската Бундеслига. Така Лайпциг записа втора победа за сезона в шампионата, след като първата бе на 20 август срещу Щутгарт - 4:0, отново в домакинство. Лайпциг се намира на десето място в класирането с вече 7 точки. Херта пък записа четвърта загуба за сезона, като днес тимът прекъсна мини-серията си от две поредни победи. С 6 точки берлинчани са 11-и в подреждането.

Домакините си свършиха работата още през първото полувреме, когато отбелязаха 3 безотвни гола. Много силен мач за Лайпциг изигра атакуващият халф Кристофър Нкунку, който се отличи с два гола и асистенция, а освен това спечели и дузпа за тима си. Именно той реализира първото попадение в двубоя в 16-ата минута, когато блестящо се измъкна от защитата на гостите след хитро отиграване на Лукас Клостерман и с техничен удар преодоля стража Александер Шволов. В 23-ата минута Нкунку проби отляво и с чудесно подаване намери в наказателното поле Юсуф Поулсен, който нямаше как да сбърка - 2:0.

В 36-ата минута гол на Клостерман за 3:0 бе отменен заради засада след намесата на ВАР, а в третата минута на добавеното време на първата част Норди Мукиеле стана автор на третия гол в мача и този път той бе напълно в рамките на правилата. Мукиеле бе точен с удар от въздуха след центриране от фаул на Анхелиньо.

Емил Форшберг в 59-ата минута направи резултата 4:0 от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Никлас Щарк срещу Нкунку. Играчите на Джеси Марш обаче не се задоловиха с това и реализираха още два гола. Нкунку бе точен в 70-ата минута с брилянтен гол от пряк свободен удар, а Амаду Хайдара оформи крайния резултат в 77-ата.