Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Безпомощен Атлетико Мадрид с първа загуба за сезона (видео)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид претърпя първа загуба от началото на сезона в Ла Лига, а по-интересното е, че му я нанесе един от най-слабо представящите се до момента отбори - Алавес. Домакините от Алавес спечелиха с 1:0 срещата от 7-ия кръг с ранен гол на капитана си Виктор Лагуардия още в 4-ата минута. Централният защитник изпрати топката във вратата на Ян Облак с глава след центриране от ъглов удар на Рубен Дуарте. Въпреки че имаха цялото време на света да реагират, футболистите на Диего Симеоне изиграха слаб мач и създадоха твърде малко опасности за вратата на Фернандо Пачеко.

За Алавес това бе не само първа победа, но и първи точки за сезона, след като тимът бе загубил първите си 5 срещи в първенството. След 4 победи и 2 равенства пък "дюшекчиите" този път не успяха да избегнат поражението, след като в някои от предишните си срещи успяваха да изтръгнат победи с много късни голове. Атлетико засега остава втори в подреждането с 14 точки.

Поредния си слаб мач за Атлети изигра след завръщането си в тима френската звезда Антоан Гризман, а уругвайският голаджия днес нямаше ден и не успя да спаси шампионите, както го стори преди броени дни срещу Хетафе.

Ключова роля в срещата изигра Виктор Лагуардия, който освен победното попадение, се отличи и с решаваща намеса в отбрана в 53-ата минута. Тогава Родриго Де Паул центрира от фаул, никой не игра с топката и тя се насочи към вратата, но в последния момент Лагуардия я изби от голлинията. Домакините пък имаха своите шансове за втори гол, но Мамаду Ндиайе направи сериозен пропуск в 59-ата минута, стреляйки в аут, а същото в 82-ата минута стори и резервата Томас Пина. Дълбоко в добавеното време гостите от столицата имаха претенции, че футболист на Алавес е играл с ръка в наказателното поле след центриране, но решението на рефера Антонио Матеу Лаос бе да даде последния съдийски сигнал, а дузпа в тази ситуация вероятно би била пресилена.