Ман Сити прекъсна серията на Челси в битката между шампиона на Англия и шампиона на Европа

Манчестър Сити прекъсна серията на Челси от осем поредни мача без загуба във всички турнири от началото на сезона и се изравни с лондончани по точки, след като победи с 1:0 на "Стамфорд Бридж" един от досегашните лидери във временното класиране на Премиър лийг. Габриел Жезус отбеляза единственото попадение в 53-тата минута, като успехът на "небесносините" бе напълно заслужен, тъй като те доминираха през по-голямата част от двубоя, а и пропуснаха още няколко добри шанса след попадението. Лондончани пък завършиха двубоя без нито един точен удар. Така Сити прекъсна негативна серия от три поредни загуби от Челси, последната от които бе във финала на Шампионската лига. "Гражданите" преминаха успешно първитя от трите големи теста, които трябваше да решат в рамките на около седмица. Сега за тима на Гуардиола предстоят тежки гостувания на Пари Сен Жермен и Ливърпул. Челси пък гостува на Ювентус през седмицата, а след това приема Саутхамптън.

Томас Тухел направи четири промени в състава си в сравнение с дербито с Тотнъм. Менди се завърна на вратата. Рийс Джеймс започна за сметка на Тиаго Силва, Н'Голо Канте замени контузения Мейсън Маунт, а Тимо Вернер бе партньор на Ромелу Лукаку в атаката на лондончани. Този път Кай Хавертц остана на пейката за началото.

Четири корекции извърши и Пеп Гуардиола сравнено с равенството със Саутхамптън. Аймерик Лапорт, Родри, Кевин Де Бройне и Фил Фоудън започнаха като титуляри за Манчестър Сити.

„Гражданите“ бяха отборът, който започна по-активно на „Стамфрод Бридж“. Действията се развиваха предимно в половината на домакините, но лондончани играеха спокойно в защита. Интересно бе, че не върха на атаката на Сити този път започна Фоудън, а Габриел Жезус играеше най-често отдясно на нападението.

В 16-ата минута Челси организира доста опасна контра, при която Вернер изскочи на ръба на засадата, след което германецът центрира към Лукаку, но в последния момент Диаш пресече.

Томас Тухел трябваше да направи принудителна промяна в 29-ата минута, след като Рийс Джеймс получи контузия. Тиаго Силва влезе на неговото място.

В 34-тата минута Диаш стреля от около 22 метра, топката рикошира в Рюдигер, след което премина над напречната греда.

В 41-вата минута Фоудън намери с много технично подаване Жезус в наказателното поле. Бразилецът овладя с помощта на своето рамо и си отвори пространство за стрелба, но ударът му с левия крак бе много неточен. Това бе и най-добрата възможност през първото полувреме. В него Сити изпълни 10 корнера и отправи шест удара, но нито един от тях не беше точен. Домакините стреляха само веднъж преди почивката, също неточно.

В началото на втората част Грийлиш не намери целта от добра позиция. В 53-тата минута обаче Сити излезе напред в резултата. Гостите разиграха след късо изпълнение на ъглов удар. Кансело стреля от границата на наказателното поле, но топката се спря в Жезус, който добре задържа, обърна се и след рикошет в Жоржиньо прати кълбото във вратата на Менди, Това бе и първият точен удар в мача.

В 58-ата минута гостите бяха много близо до втори гол, след като Грийлиш проби добре, справи се с Аспиликуета и стреля по диагонала. Менди докосна топката дотолкова, че тя да премине на сантиметри от далечната греда. Малко след това пък Тиаго Силва изчисти от голлинията удар на Жезус.

В 63-тата минута Лукаку прати топката във вратата на Едерсон, но попадението правилно бе отменено заради засада на Хавертц преди това. В 71-вата Ковачич и Лукаку комбинираха добре, след което халфът стреля точно от границата на наказателното поле, но Диаш се хвърли и блокира този опасен удар.

11 минути преди края Лапорт пропусна поредния добър шанс за Сити, след като на далечната греда засече от въздуха центриране на Де Бройне от свободен удар. Топката обаче профуча на сантиметри встрани от целта.

В 83-ата минута и Грийлиш излезе очи в очи с Менди, но стражът на Челси спаси. До края домакините опитаха да натиснат, но така и не стигнаха до сериозни шансове за гол и трябваше да преглътнат първата си загуба през този сезон.