България удари Куба и продължава напред на Мондиал 2021 в София!🏐

Националният волейболен отбор на България за младежи до 21 години продължава напред в следващата фаза на Световното първенство за тази възраст, на което е съдомакин с Италия, след като записа втора поредна и категорична победа. Момчетата на селекционера Найден Найденов удариха и връстниците си от Куба с 3:0 (25:21, 25:22, 25:21) във втората си среща от Група В на Мондиал 2021, играна тази вечер в зала "Левски София".

11 България - Куба 3:0

Така българските "лъвчета" имат 2 победи от 2 мача и 6 точки, с колкото е и отборът на Полша. Двата тима със сигурност продължават напред в следващата фаза на шампионата на планетата, като ще се съберат с първите два отбора от Група D, която също се играе в София. Най-вероятно това ще бъдат Бразилия и Русия. Утре (25 септември) от 19,00 часа България ще играе с "Дружина полска" в директен спор за първото място в групата.

От друга страна това беше втора поредна загуба за Куба, като заедно с тима на Бахрейн ще продължат да играят за разпределение на местата от 9-о до 16-о.

Младите национали започнаха доста по-уверено от мача срещу Байрейн. Началото бе вихрено и България дръпна с 5:2. Куба бързо се съвзе и стопи пасива си, като на свой ред поведе. Последва гонитба и смяна на водачеството до 14:14, когато България се откъсна с 2 точки. Това даде още по-голям импулс, българските момчета увеличиха преднината си до 4 точки при 21:17. До края те я съхраниха и спечелиха първата част с 25:21, като взеха важно предимство.

Кубинците продължиха да оказват съпротива и във втората част, като равностойността продължи. След 12-ата точка сервисът на България заработи, блокадата бе ефективна и "лъвчетата" поведоха с 16:12 и 20:16. Кубинците обаче не се отказаха и намалиха пасива си до 22:23. В този момент две поредни грешки от тяхна страна улесниха българските младежи и те поведоха с 2:0.

В третата част момчетата на Найден Найденов недвусмислено показаха, че са по-добрият тим на полето. Диктуваха играта през цялото време, устояха на всички атаки на съперника и се поздравиха чиста победа след 25:21 и 3:0.

Над всички за българския тим отново беше Денис Карягин със 17 точки (1 блок, 1 ас и 56% ефективност в атака) за победата. Александър Николов добави още 13 точки (1 ас, 55% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане) за успеха.

За кубинците играчът на италианския гранд Лубе Марлон Янт Ерера (1 блок и 43% ефективност в атака) и Хосе Мигел Гутиерес (2 блока, 1 ас, 41% ефективност в атака и 21% позитивно посрещане) реализираха 13 и 12 точки.

Снимки: Борислав Трошев, Sportal.bg