Виляреал тресна Елче и остава непобеден в Ла Лига

Отборът на Виляреал постигна разгромна победа с 4:1 над Елче в двубой от шестия кръг на Ла Лига и продължава непобеден от старта на шампионата.

Успехът беше първи за “жълтата подводница” от старта на кампанията, като Виляреал имаше до този момент 4 равенства. Елче пък продължава колебливото си представяне и се очертава като един от фаворитите за изпадане.

Йереми Пино, който имаше два гола в първите четири мача от сезона, даде ранен аванс за Виляреал в петата минута, след като се възползва от замръзналата като статуи отбрана на Елче. Изненадващо в 19-ата минута Хоан Мохика изравни за Елче, но всичко си дойде на мястото в 39-ата, когато Мануел Тригерос отново изведе Виляреал напред в резултата.

С попадения на Арно Грьоневелд (60) и Алберто Морено (90) през втората част Виляреал стигна до разгромния успех. Така воденият от Унай Емери тим стигна до първи успех след триумфа в Лига Европа през май.