Виляреал не се справи с Майорка и остава в долната половина на таблицата в Ла Лига

Тимовете на Майорка и Виляреал завършиха наравно 0:0 в мач от петия кръг на Ла Лига.

Играчите на Унай Емери започнаха по-активно срещата и на два пъти бяха близо до попадението, но удари на Арнаут Данжума и Ману Тригерос не успяха да намерят мрежата, след като първият бе блокиран от бранител, а вторият премина над горната греда. Домакините отговориха с хубав изстрел от фал на Фер Ниньо, който обаче премина покрай лявата греда. До края на полувремето те си размениха по още едно положение чрез Ниньо и Данжума отново без успех.

През втората част възможностите за гол бяха по-малко, но все пак домакините успяха да се разпишат в 83-ата минута чрез Матю Хоуп, но този гол бе отменен поради засада. С този резултат Майорка затвърждава доброто начало на кампанията за играчите на Луис Гарсия, които до момента заемат седмото място с 8 точки. Виляреал на Унай Емери е 14-и с едва 4.