Виляреал и Аталанта не се победиха в трилър

Отборите на Виляреал и Аталанта не се победиха в драматичен двубой от първия кръг на битките в група F на Шампионската лига. В другия мач от потока швейцарския Йънг Бойс надделя изненадващо над фаворита Манчестър Юнайтед с 2:1 у дома. Двубоят беше първи за Виляреал в групите на Шампионската лига от 2011 година насам и за домакините беше важно да не допуснат загуба.

В лагера на “Жълтата подводница” се надяват да не повторят представянето си отпреди 10 години, когато финишираха последни в потока си. Кошмарите им обаче бяха съживени още в началото, когато Ремо Фройлер даде аванс на “бергамаските” в шестата минута. Това беше първи гол за Фройлер в ШЛ от февруари 2019 година.

Гостите от Италия бяха близо до удвояване на резултата, но стражът на Виляреал се справи с удар на Робин Госенс. Постепенно Виляреал си върна владеенето на топката. Малко преди края на първата част Тригерос върна равенството, а в 73-ата Арно Данжума направи обрата пълен.

Само две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Коклен беше изгонен за втори жълт картон. Гостите от Бергамо обаче не бяха казали последната си дума. Така в 83-ата минута Робин Госенс вкара важното попадение за 2:2, с което донесе точката за своя тим.