Хакими се превърна в голмайстор на ПСЖ при отсъствието на Меси

С два гола на Ашраф Хакими Пари Сен Жермен сломи Метц за 2:1 като гост в мач от междинния 7-и кръг в Лига и продължава единствен да бъде с пълен актив. Победното попадение падна в 5-ата минута на добавеното време, което по принцип трябваше да е от само 3 минути. Продължението обаче беше удължено заради разправии покрай червен картон на Дилан Брон от домакините за разкарване на топката, както и такъв за треньора Фредерик Антонети за оспорване на решението.

Лионел Меси не взе участие в срещата заради контузия. При негово отсъствие треньорът Маурисио Почетино заложи на Мауро Икарди, Килиан Мбапе и Неймар в атака. ПСЖ излезе напред още в 5-ата минута, когато системата за известяване при преминаването на голлинията от страна на топката отчете гол за тима след удар на Хакими, независимо че футболист на Метц беше избил.

В 10-ата Мбапе пропусна сам срещу вратаря, като в тези минути се очакваше парижани да запишат разгром.

Постепенно обаче домакините събраха смелост и започнаха да създават опасности пред Кейлор Навас. Така в 39-ата Бубакар Куаяте изравни. В 45-ата пък вратарят на ПСЖ спаси удар на озовалия се очи в очи с него Ламин Гей.

Звездната селекция на Почетино действаше доста неубедително и не се виждаше как ще стигне до победата, но в крайна сметка Хакими се намеси и донесе успеха.