Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Вижте реакцията на Меси при смяната му (видео)

Лионел Меси не прие никак добре решението на Маурисио Почетино да го смени в мача срещу Лион. Дербито на 6-ия кръг в Лига 1 вървеше при равенство 1:1, когато бившата звезда на Барселона напусна терена в 76-ата минута. Докато се разминаваше с Почетино, Меси не прие подадената за поздрав ръка и погледна своя сънародник с учудена физиономия.

Недоволството на новата звезда на парижани продължи и на пейката. Той беше видимо изнервен, а част от съотборниците му се опитваха да го успокоят.

Меси игра силно през първото полувреме, но в няколко ситуации не успя да преодолее вратаря на Лион Антони Лопеш. Аржентинецът беше много близо до първия си гол с екипа на ПСЖ в 37-ата минута, но ударът му от фаул срещна гредата.

Френският гранд стигна до победата в добавеното време с гол на резервата Мауро Икарди. Той засече с глава центриране на Килиан Мбапе и запази стопроцентовия актив на ПСЖ в първенството.