Бодьо/Глимт излезе начело в Норвегия, Зоря (Луганск) громи в Украйна

Съперниците на ЦСКА - София в Лигата на конференциите Бодьо/Глимт и Зоря (Луганск) спечелиха днешните си мачове, съответно в норвежкото и украинското първенство. Бодьо/Глимт надигра с 3:1 като гост Викинг в среща от 19-ия кръг на Елитесериен и излезе начело в класирането, след като Молде завърши 1:1 при гостуването си на Валеренга. Бодьо/Глимт вече е с 38 точки, а Молде е с 37. Бодьо/Глимт получи днес гол във вратата си още в 6-ата минута (автор на попадението бе Ветон Бериша), но след силно второ полувреме се пребори за трите точки, а автора ни попаденията за победителите бяха Бреде Мьо в 67-ата, Амал Пелегрино в 76-ата и Ерик Ботхайм в 93-ата минути. Именно Бодьо/Глимт е следващият съперник на ЦСКА - София в новия турнир на УЕФА.

Зоря (Луганск) пък разби с 3:0 като домакин Черноморец Одеса в среща от 8-ия кръг на украинската Премиер Лига. Владислав Кабаев изведе Зоря напред още във втората минута, а в 45-ата Олександър Гладкий от дузпа бе точен за 2:0. Алахиар Саядманеш вкара третия гол в 88-ата минута, а Зоря е на седмо място в класирането с 14 точки.

Снимка: glimt.no