Борусия (Д) не сгреши срещу Унион, Холанд не спира да бележи

Борусия (Дортмунд) постигна четвърта победа от началото на сезона в германската Първа Бундеслига. “Жълто-черните” надиграха с 4:2 на своя стадион “Сигнал Идуна Парк” Унион (Берлин) в среща от 5-ия кръг на германския шампионат. Така Борусия е на трето място в подреждането с 12 точки, на точка зад лидера Байерн (Мюнхен). Унион е осми с 6 точки, като днес претърпя първото си поражение в първенството за сезона.

Португалският ляв бек Рафаел Герейро стана автор на първия гол в мача в 10-ата минута. Попадението му пък бе едно от най-красивите от началото на сезона в Бундеслигата. Рафа Герейро опъна мрежата зад Андреас Луте с изумително воле от труден ъгъл.

В 24-ата минута норвежкият нападател Ерлинг Холанд вкара дежурния си гол. Той заби топката в противниковата врата с глава след центриране отдясно на Тома Мюние.

В 52-ата минута защитникът на Унион Марвин Фридрих си отбеляза по нелеп начин автогол и резултатът стана 3:0. Фридрих се опита да избие топката след подаване отдясно, но кълбото се удари по неприятен за него начин в крака му и попадна във вратата.

Пет минути по-късно Макс Крузе порази вратата на дортмундци от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Аксел Витсел срещу току-що появилия се на терена за берлинчани Кевин Беренс.

В 81-ата минута резервата Андреас Воглзамер заби топката с глава във вратата на Грегор Кобел за 3:2 и интригата на “Сигнал Идуна парк” се върна. Само за кратко обаче, тъй като само 2 минути по-късно Холанд вкара красив гол, с който сложи точка на спора. Норвежецът получи извеждащ пас от Матс Хумелс и майсторски прехвърли Луте.

В 86-ата минута сантиметри не достигнаха и на Марко Ройс да реализира попадение. Той имаше малшанса да уцели греда след изпълнение на фал, но въпреки това Борусия взе своето и се доближи плътно до Байерн. Все още обаче мача си от кръга не е изиграл единствения тим без загубена точка в германския елит от началото на сезона - Волфсбург.