Айнтрахт спря победния ход на Волфсбург

Волфсбург загуби стопроцентовия си актив от началото на сезона в Бундеслигата. Отборът на Марк ван Бомел направи 1:1 у дома с Айнтрахт (Франкфурт) и дели първото място в класирането с Байерн (Мюнхен), но е с по-лоша голова разлика от баварците. Попадението за "вълците" вкара Ваут Вегхорст в 70-ата минута. За Айнтрахт се разписа Сам Ламерс малко преди почивката.

И двата тима имаха мачове в евротурнирите през седмицата. Волфсбург доминираше в началото и създаде няколко добри атаки, но не успя да открие резултата. Най-близо до гола беше Вегхорст, който уцели гредата в 20-ата минута. В 38-ата попадение обаче попадение падна, и то във вратата на домакините. Негов автор стана Сам Ламерс, който се разписа и в Лига Европа преди няколко дни.

Статистиката не вещаеше нищо добро за Волфсбург. "Вълците" нямаха обрат в нито един от последните си 42 шампионатни мача, в които са били изоставащи на почивката. Домакините съумяха да изравнят чрез Вегхорст в 70-ата минута. Нидерландецът довкара топката отблизо, след като преди това Кевин Трап спаси изстрел на Джан-Лука Валдшмит.

Волфсбург хвърли много сили, за да грабне трите точки, но Трап отрази удар на Жозуа Гилавоги, а в края гол на Лукас Нмека беше отменен заради засада.