Айнтрахт изпусна победата срещу 10 от Щутгарт

Айнтрахт (Франкфурт) се размина с първата си победа в Бунделигата, след като допусна изравнителен гол две минути преди края и завърши 1:1 с Щутгарт на "Дойче Банк Парк". "Орлите" заслужено поведоха след гол на Филип Костич (79'), след което останаха с човек повече, след като Антон получи директен червен картон. Въпреки това швабите стигнаха до равенството след попадение на Омар Мармуш. В добавеното време гредата спаси гостите.

В състава на домакините имаше само една промяна в сравнение с равенството с Арминия (Билефелд )преди две седмици. Новото попълнение Сам Ламерс замени Рафаел Боре на върха на атаката. Филип Костич се завърна в групата, но остана на пейката за началото.

Щутгарт също бе с нов централен нападател. Омар Мармуш дебютира, започвайки на мястото на Амади Ал Гадиуи. Атакан Каразор бе предпочетен пред Филип Фьорстер в халфовата линия.

Двата отбора изиграха доста равностойно тактическо първо полувреме, в което положенията бяха рядкост, така че логично се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Най-добрата ситуация бе в 17-ата минута, когато Мармуш направи добър индивидуален пробив отляво, след което стреля от малък ъгъл, но Трап изби. Иначе домакините владееха повече топката и отправиха повече удари, но не стигнаха до чисто голово положение.

В 61-вата минута Айнтрахт имаше две страхотни възможности. Първо след рикошет топката се озова в Ламерс, който стреля от няколко метра, но топката срещна гърдите на Мюлер. При последвалия корнер Хинтерегер засече с глава, но този път гредата спаси гостите.

По-активната игра на Айнтрахт след почивката даде резултат в 79-ата минута, когато Костич наказа бившия си клуб с плътен удар по диагонала. Топката чукна гредата и влезе във вратата за 1:0. Три минути ситуацията за Щутгарт се усложни още повече, след като Антон получи директен червен картон за това, че задържа на границата на наказателното поле откъсващия се Боре.

Въпреки че бе с човек по-малко, Щутгарт стигна до изравнително попадение след грешка на Хинтерегер, който на два пъти не успя да изчисти топката. Кулибили я върна в наказателното поле, където след рикошет Мармуш успя да я прати във вратата на Трап за 1:1.

В добавеното време късметът обърна гръб на домакините, след като удар на Боре срещна напречната греда, след което Мюлер улови топката на самата голлиния. Така двата отбора остават без победа от началото на сезона.