Астън Вила спря серията на Евертън с 3 гола за 9 минути

Доброто начало на сезона на Евертън е в историята. “Карамелите” допуснаха първото си поражение, след като бяха победени с 3:0 при гостуването си на Астън Вила. Бирмингамци си осигуриха победата в рамките на девет минути през второто полувреме, когато Мати Кеш, автогол на Люка Дин и попадение на Лeон Бейли прекършиха тима на Рафаел Бенитес.

Първата възможност в срещата се откри пред Саломон Рондон, който бе титуляр за Евертън за първи път. Венецуелецът обаче бе спрян от Емилиано Мартинес. Асмир Бегович, който бе заменил на вратата контузения Пикфорд, направи дебют за “карамелите” и трябваше да се намесва още в шестата минута. Играта бе открита и положения имаше и пред двете врати, като Астън Вила имаше леко предимство, което постепенно се увеличаваше.

И двата отбора имаха проблеми да завършат добре атаките. Това се промени след почивката. Мати Кеш откри резултата с първия си гол за бирмингамци. Бранителят направи пробив по дясното крило и бе намерен от Езри Конса, след което заби топката покрай Бегович. Секунди по-късно центриране на Бейли бе отклонено с глава от Дин и топката се озова в мрежата на Евертън за втори път.

Натискът на Вила продължи и тимът на Дийн Смит създаде още възможности. В 75-ата минута Бейли направи резултата 3:0. Националът на Ямайка, който се появи в игра в 61-ата минута, бе изведен от Дани Ингс и не остави шансове на Бегович. За съжаление на бирмингамци малко по-късно Бейли се контузи и трябваше да напусне терена.