Банско удари Вихрен в лют мач - масово меле и червени картони за Минев и Макриев

Банско надви Вихрен (Сандански) с 2:1 в едно от дербитата на Югозападна Трета лига. Срещата предложи много страсти, като в нейния край се стигна до масово меле на терена. Димитър Стоев откри резултата за тима от града на Никола Вапцаров в 15-ата минута. Реализаторът на домакините обаче се контузи при вкарването на попадението.

В средата на второто полувреме гостите от Сандански изравниха чрез Димитър Петков - Макето, който направи добавка след пропуск от бялата точка на капитана Александър Якимов. В 75-ата минута Милен Златков зарадва местните приятели на футбола с точен удар за 2:1. Три минути преди края на редовното време Веселин Минев излезе сам срещу вратаря на Банско Атанас Тъпигьозов, но бившият капитан на Левски прехвърли рамката и топката излезе в аут.

В 89-ата миинута Минев получи червен картон за удар в гърдите на противник, което вбеси наставника на домакините Ели Маркес. Някогашният бразилски халф-бек влезе на терена, последва разправия, втори жълт картон за Димитър Макриев и петминутно меле. В крайна сметка Вихрен, завършил двубоя с девет души, загуби гостуването на стадион "Свети Петър".