Ман Сити се провали срещу Саутхамптън, ВАР с ключови решения

Манчестър Сити и Саутхамптън завършиха наравно 0:0 в мач от петия кръг на Премиър лийг в мач, в който ВАР изигра своята сериозна роля. Видео-асистентът отмени първо дузпа за гостите в средата на второто полувреме, а в добавеното време се намеси, за да бъде отсъдена засада при гол на Рахим Стърлинг. По този начин шампионите направиха втора грешна стъпка от началото на сезона и вече са на три точки от челото на класирането.

Играчите на Ралф Хазенхютъл започнаха много силно мача в първите двайсет минути и изглеждаха доста по-опасния тим на терена. След това "гражданите" постепенно изравниха играта и имаха добри възможности след центриране на Кайл Уокър към Илкай Гюндоган, който обаче не успя да уцели вратата, както и след подаване отляво на Грийлиш към Стърлинг.

Лоша новина дойде за "светците" десетина минути преди края на първата част, когато контузия получи Джак Стивънс и се наложи да бъде заменен от Мохамед Салису, което пък доведе до това защитата на тима да бъде прекроявана.

Първият точен удар по посока една от двете врати дойде в 45-ата минута, когато Мохамед Елиунуси стреля слабо и Едерсон спаси без затруднения. Нещата продължиха да се развиват в полза на гостите и в началните минути на второто полувреме, когато те отново изглеждаха много по-опасни и отправиха няколко удара към Едерсон.

Необмислена изява на Кайл Уокър в 60-ата минута позволи топката да бъде пресечена от Нейтън Редмънд, крилото я прати към Адам Армстронг, а именно Уокър го догони в наказателното поле и при съприкосновението бе отсъдена дузпа. След преглед с ВАР обаче решението на Джонатан Мос бе променено и дузпата бе отменена.

Постепенно Гуардиола бе принуден да заложи и на голяма част от големите имена, които бяха оставени на скамейката. На терена се появиха Кевин Де Бройне, Риад Марез и Фил Фоудън, но Саутхамптън продължаваше да изглежда по-опасния тим и да създава по-опасните положения пред Едерсон. Опасно влизане на Антонио Ливраменто в последните десет минути можеше да му донесе червен картон, но Джонатан Мос прецени, че той е играл първо с топката и му показа само жълт.

В последните 15-тина минути на срещата играчите на Манчестър Сити изглеждаха доста уморени и допускаха елементарни грешки при разиграванията си.

Домакините все пак се добраха до попадение в първата минута на продължението, когато великолепно центриране на Кевин Де Бройне създаде суматоха в наказателното поле, където няколко играчи в синьо бяха пред Алекс МакКарти. Фил Фоудън стреля с глава, топката бе отбита от стража, но към нея се приближи Стърлинг и се разписа за 1:0. ВАР проверява попадението няколко минути, но в крайна сметка засадата бе потвърдена и попадението отменено.

В следващият кръг Манчестър Сити има тежката задача да гостува на Челси в Лондон, а Саутхамптън ще посрещне Уулвърхамптън.