Зеленият Байерн завърши седмицата с 10 гола след нов погром

Байерн (Мюнхен) записа седма поредна победа във всички турнири, след като с лекота разгроми новака Бохум със 7:0 като домакин в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата. Льорой Сане беше точен от пряк свободен удар в 17-ата минута, след още десет се разписа и Йошуа Кимих, а в 32-ата Серж Гнабри направи 3:0. Две минути преди почивката Василис Ламбропулос си отбеляза автогол. Роберт Левандовски реализира дежурното си попадение в 61-вата, с което вече има гол в 13 поредни домакинства от първенството - нов рекорд в германския футбол. Освен всичко с това попадение не остана тим в елита, на който Лева да не е опъвал мрежата. Кимих вкара още веднъж - в 65-ата, а в 79-ата резервата Ерик Максим Чупо-Мотинг докара нещата до 7:0.

25 Байерн (Мюнхен) - Бохум

След като преди дни отборът вкара три и на Барселона в Шампионската лига, той завършва седмицата с 10 попадения на сметката си. Това обаче не е рекордът за сезона досега, защото през август мюнхенци завършиха една седмица със 17 гола. Общо през кампанията тимът от Бавария има още само едно реми - 1:1 срещу Борусия (М) в първия кръг. Налице са всички условия серията да продължи, тъй като идват сблъсъци с Гройтер Фюрт и Динамо (Киев).

Треньорът Юлиан Нагелсман направи три промени в състава от “Камп Ноу”, като новите бяха Люка Ернандес, Серж Гнабри и Йосип Станишич. Само този път шампионите играха в зелен екип, направен специално за традиционния “Октоберфест” в Бавария, който обаче и тази година ще се празнува само виртуално.

Бохум остава със само 3 точки до момента. Централен нападател на новаците беше Себастиан Полтер, а титуляр беше и юношата на Байерн Милош Пантович.

Байерн не започна силно, което даде увереност на Бохум да погледне към вратата на Мануел Нойер. В 12-ата минута капитанът на домакините трябваше да се намесва след удар на Герит Холтман, а малко след това съперникът отправи нов опасен шут.

Мюнхенци обаче веднага демонстрираха високата си класа. В 17-ата минута Сане беше точен директно от фал - 1:0.

Отборът на Бохум веднага свали гарда и десет минути по-късно Кимих удвои след асистенция на Сане - 2:0.

Авансът на Байерн нарасна до 3:0 в 32-ата, след като този път Серж Гнабри не даде шанс на отбраната в бяло. Малко преди това Сане пропусна на празна врата.

Шокът в редиците на Бохум доведе до автогол от страна на Ламбропулос в 43-ата минута.

За второто полувреме не терена за Байерн се появи новото попълнение Омар Ричардс, записвайки дебюта си в Бундеслигата. След като всичко отдавна беше ясно, гостите чакаха края на срещата с надеждата да не допуснат още много попадения. В 59-ата Сане можеше да се разпише отново, но този път стражът спаси.

Все пак на терена беше Левандовски, а той все още нямаше гол. Логичното се случи в 61-вата, когато полякът направи 5:0, спирайки нов автогол на съперника.

Попаденията в мрежата на Бохум продължиха да "капят", като Кимих направи 6:0 в 65-ата.

Чупо-Мотинг заби седмия в 79-ата, като в този случай стражът на три пъти спасяваше ударите му.