Стоилова и Папазов спечелиха квалификациите при смесените двойки на ЕП по спортна аеробика в Италия

Българите Ана Мария Стоилова и Антонио Папазов се класираха за финала при смесените двойки на Европейското първенство по спортна аеробика в италианския град Пезаро, след като спечелиха първо място в квалификациите.

Световните шампиони за юноши и девойки получиха оценка 21.750 точки за много силното си изиграване.

На втора позиция е втората двойка на Италия с 21.500 точки, а трети са състезателите от Унгария с 21.450, които са и основните конкуренти на българите за титлата.

По-рано днес световната вицешампионка Дарина Пашова се класира на финала с първа оценка в квалификациите при жени индивидуално в конкуренцията на 34 състезателки.

Пашова изигра отлично съчетанието си и беше оценена с 22.000 точки.

Утре състезанието продължава с квалификациите при тройките, където ще участват световните шампиони Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев.