Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Антонио Папазов и Ана Мария Стоилова се класираха на четвърто място при смесените двойки на Световното

Антонио Папазов и Ана Мария Стоилова се класираха на четвърто място при смесените двойки на Световното първенство по спортна аеробика за мъже и жени, което приключва днес в Баку (Азербайджан). Българите получиха оценка от 22.000 точки и останаха на само 0.050 от бронзовите медали, които спечелиха руснаците Татяна Конакова и Григорий Шихалеев. Световни шампиони станаха Микела Кастолди и Давиде Донати от Италия с 22.400 точки.

При мъже индивидуално Антонио Папазов завърши осми на финала с 19.600 точки, а титлата спечели Мигел Мане от Испания с 22.350 точки.

Вчера България завоюва исторически златен и сребърен медали. Световни шампиони в категория тройки станаха Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев, а при жените Пашова взе сребърно отличие.

България стига до първо злато от световен шампионат от 2004 година, когато Галина Лазарова и Мариан Колев станаха шампиони при смесените двойки. Пашова, Папазов и Баротев, които бяха първи и в квалификациите, на финала получиха по-висока оценка с 0.3 точки.

"Това беше моята мечта още от малка и просто е невероятно, че наистина успях във всички тези неща. Нямах много време между съчетанията, но тренирам за това. Бях готова", каза 22-годишната Дарина Пашова след двете отличия вчера.

Общо от двете световни първенства в Баку (за подрастващи и мъже/жени) България завоюва 6 медала - 1 златен, 3 сребърни и 2 бронзови, което е огромен успех за българската спортна аеробика.