100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов пети във финала при смесените двойки на СП по спортна аеробика

Българите Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов се класираха на пето място на финала в категория смесени двойки на Световното първенство по спортна аеробика в Гимараеш (Португалия). Шампионите на България получиха за своето изпълнение оценка 21.600 точки. Световната титла спечелиха италианците Давиде Донати и Мичела Кастолди с 22.500 точки.

В категория групи България в състав Стоилова, Папазов, Тихомир Баротев, Дарина Пашова и Ивелина Лукаки зае шесто място на финала на осемте най-добри с оценка от 21.755 точки. Златните медали са за групата на Китай с 22.333 точки. При мъже индивидуално Антонио Папазов завърши седми с 21.475 точки, а шампион стана Мидзуки Саито (Япония) с 22.800 точки.

Смесената двойка и групата на България завоюваха квоти за участие на Европейските олимпийски игри, които ще се проведат в Минск (Беларус) през юли 2019 година, което беше и една от основните цели поставени пред младия български отбор на световното първенство в Португалия. България имаше финалисти във всичките четири категория, в които имаше представители, след като вчера при индивидуално жени Ана-Мария Стоилова се класира на шесто място, а Дарина Пашова завърши седма.