Ана-Мария Стоилова спечели титлата при жените на държавното първенство по спортна аеробика

Ана-Мария Стоилова от клуб АМД (Пловдив) спечели титлата при жените на 30-о държавно първенство по спортна аеробика за мъже и жени, което завърши в спортната зала "Арпезос" в Кърджали. Надпреварата се организира с подкрепата на Министерството на младежта и спорта, Община Кърджали и Милко Багдасаров, общински съветник в града. Втора се класира съотборничката й Дарина Пашова.

При мъжете шампион стана Антонио Папазов (АМД, Пловдив) с 21.650 точки, следван от Тихомир Баротев (Виолена, Хасково) с 21.500 точки и Михаил Лучански (Тонус, Кюстендил) със 17.850 точки. При смесени двойки първото място е за Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов. Групата в състав Стоилова, Папазов, Дарина Пашова, Тихомир Баротев и Ивелина Лукаки също стана държавен шампион.

Едновременно с надпреварата при мъжете и жените се проведе и 22-о държавно първенство за деца, юноши и девойки. В категория девойки 15-17 години първа е Дамла Арабаджи (Мега спорт, Хасково) с 19.300 точки, а при 12-14-годишните триумфира Борислава Иванова (АМД, Пловдив) с 19.350 точки.

При момчетата 12-14 години златното отличие спечели Васил Христов (АМД, Пловдив). В категория двойки 12-14 години първи са Полина Гечева и Христо Манолов (АМД, Пловдив) с 18.400 точки. При 9-11-годишните момичета победителка е Християна Златанова (АМД, Пловдив), а Стефани Лечева (Мега спорт) спечели златото в категория момичета 7-8 години. В първенството участваха над 100 състезатели от пет клуба.