Рейнджърс получи урок от Лион

Лион спечели с 2:0 гостуването си на шампиона на Шотландия Рейнджърс в среща от група А на Лига Европа. Карл Токо Екамби откри резултата със страхотен гол в 23-ата минута, а автогол на Таверние в 55-ата минута до голяма степен реши мача. Загубата е четвърта за Рейнджърс от 11 мача във всички турнири от началото на сезона. Тя сложи край серията на шотландците от 10 поредни срещи без загуба в групите на Лига Европа.

Джо Арибо, Райън Кент и Джон Лундстрам пропуснаха добри възможности през първото полувреме. Най-добрият шанс се откри пред Кент, но вратарят Антони Лопес отрази удара му, който дойде малко преди почивката. Алън Макгрегър пък се справи с удар на Ауар. Таверние нямаше късмет и пред двете врати. Топката се отклони в него и влетя в мрежата за 0:2, след това удари гредата на Лион.

В другия мач от група А Брьондби и Спарта (Прага) завършиха 0:0 в Дания.