Бодьо/Глимт сломи Зоря за едно полувреме и се настани до Рома в групата на ЦСКА - София

Норвежкият шампион Бодьо/Глимт победи с 3:1 Зоря Луганск на свой терен, благодарение на което се настани непосредствено зад отбора на Рома в група "С" на Лигата на конференциите, в която е и българският ЦСКА - София. Домакините решиха всичко след почивката, отбелязвайки три гола. Улрик Салтнес, Ола Солбакен и Амал Пелегрино се разписаха, давайки летящ старт на Глимт. Гостите все пак успяха да върнат едно попадение в добавеното време чрез Артьом Громов. В следващия кръг норвежкият шампион гостува именно на ЦСКА – София на стадион "Васил Левски". Зоря пък приема Рома в Украйна.

Първото полувреме бе доста равностойно, без двата отбора да създадат някакви особени чисти голови положения. Бодьо/Глимт нанесе своя удар в самото начало на втората част, когато в рамките на две минути домакините отбелязаха два безответни гола. В 48-ата Улрик Салтнес засече с глава центриране от корнер на Берг за 1:0. Минута след това Ола Солбакен получи от Ботхайм и с мощен удар под напречната греда удвои аванса на норвежкия тим. В 60-ата минута Амал Пелегрино направи 3:0, след като се възползва от грешен пас на Мацапура, след което прехвърли стража на гостите.

В 91-вата минута Громов бе изведен очи в очи с Никита Хайки и го прехвърли с за крайното 3:1.