Уест Хам започна ударно участието си в Лига Европа, Генк сломи Рапид в добавеното време

Уест Хам започна участието си в груповата фаза на Лига Европа с комфортна победа с 2:0 над Динамо Загреб на "Максимир". Микаел Антонио (21') откри резултата с петия си гол от началото на сезона. Деклан Райс (50') удвои след страхотен солов пробив, отбелязвайки 150-ия си мач с екипа на "чуковете".

В състава на Динамо Загреб имаше шест промени от мача срещу Шибеник през миналия уикенд. Същественото бе, че капитанът Яриян Адеми стартира. Сред титулярите се завърна и Мирослав Оршич. Дейвид Мойс пък бе предприел пет корекции в своите 11. Дебют за "чуковете" направи Курт Зума, а Никола Влашич стартира за първи път като титуляр за Уест Хам. Райън Фредерикс, Иса Диоп и Мануел Лансини също бяха титуляри.

Лондончани очаквано доминираха преди почивката. Макаел Антонио материализира превъзходството на гостите, след като пресече лош пас назад на Теофил-Кетрин, след което премина покрай вратаря и вкара първия си европейски гол за Уест Хам. Малко след това Ливакович спаси удар на Райън Фредерикс, а минута преди почивката Влашич пропусна да удвои, след като негов изстрел от границата на наказателното поле премина встрани от целта.

В началото на втората част – в 50-ата минута, Деклан Райс удвои, след като пресече едно подаване още преди централната зона, след което с топка в крака пробяга половината терен и стреля между краката на Ливакович. До края повече попадения нямаше.

В другия двубой от група Н Генк победи с 1:0 като гост Рапид Виена след гол във втората минута на добавеното време. Пол Онуачу донесе трите точки на белгийския тим, след като засече перфектно центриране на Джуня Ито и прати топката в десния ъгъл. По-рано в двубоя Онуачу отново порази целта, но това попадение бе отменено след намесата на ВАР заради засада.