Шампионите на Казахстан и Кипър не си вкараха в първия мач от ЛК днес

Отборите на Кайрат и Омония (Никозия) завършиха 0:0 в двубой от Лигата на конференциите между шампионите на Казахстан и Кипър. Тази среща сложи началото на днешната програма в новия турнир на УЕФА.

Омония беше по-активният тим, но по-чистите положения бяха на сметката на домакините. В 11-ата минута нападателят Хосе Канте удари греда, а по-късно в двубоя вратарят на кипърците отрази опасен шут на Вагнер Лав. Гостите можеха да стигнат до попадение в 21-вата минута чрез Парис Псалтис. В 88-ата Небойша Косович за малко да донесе успеха на Кайрат.

Треньор на отбора от Алмати е популярният в Русия Курбан Бердиев, а в състава му са двама бивши играчи на Лудогорец - Яцек Горалски и Жоао Пауло. И двамата обаче са контузени и не взеха участие в мача. На терена за Омония днес обаче беше миналият през Левски Жорди Гомес, който е капитан на отбора си.

Другите два тима в тази група “Н” са Карабах и Базел.