Успешно начало за Борусия (Д) в Шампионската лига (видео)

Борусия (Дортмунд) започна успешно участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига. “Жълто-черните” се наложиха с 2:1 като гости над Бешикташ в мач от Група “С”. Младите звезди Джуд Белингам (’20) и Ерлинг Холанд (’45+3) бяха точни за германците, а попадението за турския клуб бе дело в 94-ата минута на Франсиско Монтеро.

В началото на срещата белгийският нападател Миши Батшуай застраши вратата на “жълто-черните” от Дортмунд, но вратарят Грегор Кобел спаси.

В 20-ата минута Джуд Белингам получи чудесен пас по въздуха от Тома Мюние, овладя много добре топката в наказателното поле на Бешикташ и успя да преодолее стража Ерсин Дестиноглу с диагонален удар отдясно.

В 27-ата минута Ерлинг Холанд направи пропуск за германците, а секунди по-късно Дестиноглу спаси удар на Марко Ройс.

Двата отбора вече бяха готови да се оттеглят в съблекалните, когато в третата минута на добавеното време след изпълнение на тъч Белингам проби отляво, нахлу в наказателното поле и подаде на Ерлинг Холанд, а норвежкият нападател с лекота изпрати топката във вратата на Бешикташ за 0:2.

През втората част Белингам и Холанд бяха близо до вторите си голове в мача, а Батшуай направи пропуск за Бешикташ преди да дойдат заключителните минути, които бяха доста напрегнати.

Ансгар Кнауф уцели греда за Борусия в добавеното време, а в 94-ата минута Франсиско Монтеро с глава изпрати топката във вратата на гостите след центриране на Миралем Пянич и футболистите на Марко Розе трябваше да потреперят накрая, но в крайна сметка не допуснаха трите точки да им се изплъзнат.