Италия разгроми Германия и е на полуфинал на Евро 2021 срещу Сърбия 🏐

Волейболистите от националния отбор на Италия се класираха на полуфинал на европейското първенство за мъже. "Адзурите" прегазиха Германия с 3:0 (25:13, 25:17, 25:19) пред 1895 зрители в третата 1/4-финална среща в "Остравар Арена" в Острава (Чехия).

Първата част премина под наказателна акция на Италия. Възпитаниците на Фердинандо Де Джорджи доминираха на начален удар и блокада и тотално смазаха възпитаниците на Андреа Джани с 25:13.

Във втората част "Скуадра адзура" продължи да диктува събитията на игрището. Вторият диагонал на Германия Линус Вебер остана на игрището на мястото на звездата Георг Гроцер, но и неговите усилия не помогнаха много на Бундестима. Алесандро Микелето и съотборниците му бяха неуловими в атака и резултатът отново бе категоричен

Германия успя да поведе с 5:3 в началото на третата част след успешна така на Линус Вебер. Две поредни отигравания в атака на Александро Микелето изведоха Италия напред при 8:7. Единична блокада не можа да спре атака на Джулио ПиналиГермания успя да изравни резултата при 11:11. Даниеле Лавия атакува по диагонала от зона 4 за 12:11. Даниеле Лавия атакува технично по блокада за 15:12. Блокаут на Джулио Пинали и "адзурите" дръпнаха с 19:13. Мориц Карлицек би сервис в аут и това донесе успеха на Италия в третата част с 25:19 и в мача с 3:0 гейма.

Най-резултатен за успеха беше Алесандро Микелето с 13 точки (1 ас, 1 блок, 65% ефективност в атака, 44% перфектно и 44% позитивно посрещане - +15), а Даниеле Лавиа завърши с 12 точки (3 блока, 56% ефективност в атака, 36% перфектно и 36% позитивно посрещане - +8).

Диагоналът Джулио Пинали (1 ас, 1 блок, 64% ефективност в атака - +8).

За Германия се отличи Мориц Карлицек с 11 точки (52% ефективност в атака, 53% перфектно и 65% позитивно посрещане - +4).

Така на полуфинала в събота Италия ще срещне настоящия шампион на Европа - Сърбия.