Италия разгроми Германия и е на полуфинал на Евро 2021 срещу Сърбия 🏐

Волейболистите от националния отбор на Италия се класираха на полуфинал на европейското първенство за мъже. "Адзурите" прегазиха Германия с 3:0 (25:13, 25:17, 25:19) пред 1895 зрители в третата 1/4-финална среща в "Остравар Арена" в Острава (Чехия).

Първата част премина под наказателна акция на Италия. Възпитаниците на Фердинандо Де Джорджи доминираха на начален удар и блокада и тотално смазаха възпитаниците на Андреа Джани с 25:13.

Антон Бреме, Георг Гроцер

Във втората част "Скуадра адзура" продължи да диктува събитията на игрището. Вторият диагонал на Германия Линус Вебер остана на игрището на мястото на звездата Георг Гроцер, но и неговите усилия не помогнаха много на Бундестима. Алесандро Микелето и съотборниците му бяха неуловими в атака и резултатът отново бе категоричен

Германия успя да поведе с 5:3 в началото на третата част след успешна така на Линус Вебер. Две поредни отигравания в атака на Александро Микелето изведоха Италия напред при 8:7. Единична блокада не можа да спре атака на Джулио ПиналиГермания успя да изравни резултата при 11:11. Даниеле Лавия атакува по диагонала от зона 4 за 12:11. Даниеле Лавия атакува технично по блокада за 15:12. Блокаут на Джулио Пинали и "адзурите" дръпнаха с 19:13. Мориц Карлицек би сервис в аут и това донесе успеха на Италия в третата част с 25:19 и в мача с 3:0 гейма.

Най-резултатен за успеха беше Алесандро Микелето с 13 точки (1 ас, 1 блок, 65% ефективност в атака, 44% перфектно и 44% позитивно посрещане - +15), а Даниеле Лавиа завърши с 12 точки (3 блока, 56% ефективност в атака, 36% перфектно и 36% позитивно посрещане - +8).

Фердинандо Де Джорджи

Диагоналът Джулио Пинали (1 ас, 1 блок, 64% ефективност в атака - +8).

За Германия се отличи Мориц Карлицек с 11 точки (52% ефективност в атака, 53% перфектно и 65% позитивно посрещане - +4).

Андреа Джони

Така на полуфинала в събота Италия ще срещне настоящия шампион на Европа - Сърбия.