Куриозна ситуация на мач в Естония, футболист направи добавка, но... (видео)

Куриозна ситуация на мач от елита на Естония. Лидерът в класирането Левадия спечели с 3:0 гостуването си на третия в класирането Пайде. При резултат 0:2 дълбоко в добавеното време на първото полувреме реферът отсъди дузпа в полза на домакините от Пайде. Той обаче казал на изпълнителя на дузпата Ханс Аниер и вратаря на Левадия Карл Андре Валнер, че наказатленият удар ще бъде последното действие за първата част.

Какво се случва след това? В четвъртата минута на добавеното време стражът спаси дузпата, но играчът на Пайде направи успешна добавка и топката се оплете в мрежата. Голът обаче не бе зачетен, а реферът обяснил решението си с аргумента, че е предупредил двамата футболисти, че ще даде сигнал за край на първото полувреме след удара от бялата точка.