Този път Байерн се задоволи само с три, Барселона дори не уцели вратата

Байерн (Мюнхен) записа втора убедителна победа над отслабения тим на Барселона в Шампионската лига, с което стартира успешно през новия сезон в турнира. Този път германците се наложиха с 3:0 на “Камп Ноу”, след като преди малко повече от година бяха смазали съперника с 8:2. И докато тогава испанците поне успяха да вкарат две попадения, то днес те дори не стигнаха до точен удар. Томас Мюлер реализира първия гол след 34 минути, а после Роберт Левандовски добави още две попадения в 56-ата и 85-ата минути.

Днес Роналд Куман заложи от първата минута на новия си централен нападател Люк де Йонг. Тимът действаше в схема с трима централни защитници, като в състава се завърнаха Ерик Гарсия и Педри. Барса излезе само с двама футболисти с офанзивни функции.

27 Барселона - Байерн (Мюнхен)

Правещият фурор младок Джамал Мусиала беше титуляр за мюнхенци за сметка на Серж Гнабри, който не е в оптимална форма и стартира сред резервите. Там беше и Кинглси Коман, както и сънародникът му Люка Ернандес. Вместо последния в центъра на защитата започна Никлас Зюле.

В началните минути не се забеляза страх у испанците. Даже тяхна беше първата възможност, но в 15-ата Сержи Роберто стреля над вратата. Четири по-късно обаче Марк-Андре тер Стеген трябваше да показва отличния си рефлекс след шут на Сане и рикошет. В 27-ата пък Мусиала се опита да пробие защитата с нисък удар, но кълбото беше блокирано.

Байерн излезе напред в 24-ата минута след поредица от подавания, след които Томас Мюлер реши да стреля от далечно разстояние. Кълбото обаче се отклони в гърба на Ерик Гарсия и стана неспасяемо за Тер Стеген.

След попадението каталунците станаха по-неубедително и до почивката не успяха да сторят нищо смислено, като по-скоро се стремяха да не инкасират още един гол. Така те посрещнаха паузата без нито един удар в очертанията на вратата, което не им се беше случвало в домакински мач от групите на ШЛ от 17 години насам

Като по чудо Байерн не удвои преднината си в 52-ата, когато Сане стреля от 6-7 метра, но право в ръцете на Тер Стеген. Това обаче все пак се случи четири минути по-късно. Тогава Мусиала стреля в лявата греда на Тер Стеген, а при добавкатата Левандовски беше точен за 2:0.

Веднага след това Куман извади опитните Бускетс и Роберто, за да ги замени с тийнейджърите Гави (17 г.) и Юсуф Демир (18 г.). Не след дълго на терена се появи и Филипе Коутиньо, който не е в най-добрата си форма. Промени се и схемата на Барса, като се върна вариантът с четирима в отбрана. За нещастие обаче с травма напусна Жорди Алба, което наложи влизане на още един 17-годишен талант от "Ла Масия" - Алехандро Балде.

Нямаше обаче кой знае каква промяна и Байерн стигна до трети гол. Той пак беше вкаран от Левандовски и отново като добавка след изстрел в гредата - този път на Серж Гнабри. Минутата вече беше 85-а.

В другия мач от тази група "Е" Динамо (Киев) и Бенфика завършиха 0:0.