Йънг Бойс шокира Манчестър Юнайтед на старта в ШЛ, Роналдо пак бележи

Манчестър Юнайтед стартира тазгодишното си участие в Шампионската лига с грешна стъпка и загуби гостуването си на Йънг Бойс на швейцарска земя с 2:1. Головете отбелязаха Кристиано Роналдо в 13-ата за гостите и Никола Нгамалеу (66’) и Теосон Джордан Сибачо (90’) за домакините.

Играчите на Оле Гунар Солскяер започнаха добре срещата и успяха да отбележат ранен гол, но след червеният картон на Аарън Уан-Бисака в 35-ата минута тотално изпуснаха инициативата и бяха надиграни от своя швейцарски противник.

“Червените дяволи” успяха да открият резултата още в 14-ата минута, когато страхотен пас от страна на Бруно Фернандеш намери Кристиано Роналдо в наказателното поле и той само с едно докосване прати топката между краката на вратаря на швейцарския шампион за 1:0.

Йънг Бойс достигна до първия си опасен удар по посока на Де Хеа в 24-ата минута чрез Фаснахт, но вратарят отрази. В ответната атака отново Роналдо се озова на стрелкова позиция, но този път Давид фон Балмос също спаси.

Аарън Уан-Бисака получи директен червен картон в 35-ата минута, когато направи напълно необмислено нарушение в глезена на играч на Йънг Бойс и съдията не се поколеба да го отстрани от игра. Веднага след това Солскяер замени Джейдън Санчо с Диого Далот. Минута по-късно отново Кристиан Фаснахт се оказа на отлична позиция, но стреля покрай дясната греда. До края на полувремето домакините отправиха няколко удара по посока на вратата на Де Хеа, но той се справи.

На почивката норвежкият мениджър на гостите включи в игра Рафаел Варан и промени схемата на тима, който заигра с трима централни бранители, за да търси повече сигурност в отбрана. В същото време неговият колега Давид Вагнер направи офанзивна смяна и пусна Теосон Джордан Сибачо.

В 54-ата минута Кристиано Роналдо надбяга бранителите на домакините и навлезе в наказателното поле, но там бе настигнат от Камара и загуби равновесие, а впоследствие отправи протести към съдията с искания за дузпа, но не получи такава.

Йънг Бойс успя да изравни в 65-ата минута, когато центриране на Елиа намери Никола Нгамалеу, който пък на свой ред изпревари Рафаел Варан и прати топката зад Де Хеа за 1:1.

20 минути преди края на срещата Оле Гунар Солскяер замени Кристиано Роналдо и Бруно Фернандеш с Джеси Лингард и Неманя Матич явно търсейки допълнително подсигуряване в дефанзивен план, а доминацията на швейцарския тим след почивката бе осезаема.

В 88-ата минута Мишел Ебишер стреля много опасно от около 25 метра, но Давид Де Хеа отново се справи и спаси с върха на пръстите си.

Йънг Бойс успя да грабне победата в последната минута на добавеното време, когато невероятна грешка допусна Джеси Лингард, който реши да връща към Давид Де Хеа, но топката бе пресечена от Теосон Джордан Сибачу, който я прати необезпокояван в мрежата за 2:1.

В следващият кръг Манчестър Юнайтед домакинстват на Виляреал, който ги победи само преди няколко месеца на финала в Лига Европа, а Йънг Бойс ще гостува на Аталанта в Италия.