Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Борислава Христова изнесе лекция на чехкини

Борислава Христова и Гожов стартираха със загуба предсезонната си подготовка. Българката и съотборничките ѝ не успяха да се противопоставят на Бърно и бяха победени със 60:81 (14:14, 18:27, 13:15, 15:25) на приятелски турнир в Чехия.

Силите бяха изравнени след края на първата четвърт, но във вторите 10 минути чехкините нямаха спиране и успяха да си отворят актив от 9 точки на голямата почивка. В третата част разликата се увеличи на 11, преди Бърно да сложи точка на спора с доминантна последна четвърт.

Борислава Христова постави обещаващо начало на втория си професионален сезон с екипа на полския тим. Българската националка поведе колоната от реализатори на Гожов, отбелязвайки цели 25 точки на сметката си.

Днес от 19:15 часа Христова и компания ще излязат за втория си мач на приятелската надпревара. Те ще се изправят срещу отбора на Пиещанске Чайки, който вчера разби домакините от Локомотив с 88:45.