Симеоне: Направихме фантастично второ полувреме

Атлетико Мадрид показа характер и обърна резултата при гостуването си на Еспаньол, за да спечели с 2:1 и да се изравни по точки с Валенсия на върха в класирането на Ла Лига. Шампионите губеха на почивката, но стигнаха до победата благодарение на гол на Тома Льомар в 9-ата минута на добавеното време.

Льомар е добре. Той имаше проблеми с храносмилането на лагера на националния отбор на Франция, затова се колебаех дали да го пусна днес или да го запазя за мача в Шампионската лига срещу Порто. Надявам се тогава отново да се представи по същия начин”, коментира Симеоне.

“Съдията даде 10 добавени минути, което е много, но и никога не бях виждал толкова прекъсвания на играта в даден мач. Гризман игра добре преди почивката, но като цяло отборът стоеше зле и Еспаньол доминираше. После преминахме от 5-4-1 към 4-3-3 и това сработи. Второто полувреме беше фантастично за нас”, подчерта наставникът на “дюшекчиите”.