Ница продължи силното представяне

Ница спечели с 2:0 гостуването си на Нант и се доближи до лидерите. Тимът на Кристоф Галтие стигна до успеха към края, след като Каспер Долберг откри резултата в 75-ата минута, а Амине Гуири се разписа в 80-ата. Ница е с актив от 9 точки, след като получи наказание с отнемане на точка заради инцидентите на мача с Марсилия.

По-рано днес Ланс победи като гост Бордо с 3:2 в друг мач от петия кръг. Флориан Сотока от дузпа в шестата минута на добавеното време донесе успеха на гостите. Ланс поведе с 2:0 с попадения на Гаел Какюта и Факундо Медина в края на първото полувреме. Рикардо Мангаш в 60-ата минута намали изоставането на Бордо, а Жан Онана изравни в 88-ата. Сотока от дузпа направи 3:2 за Ланс две минути преди края на добавеното време.

Реймс спечели с 2:0 като гост на Рен и записа първа победа за сезона. Юго Екитике в 26-ата и Ндри Кофи в 67-ата бяха точни за успеха. В други срещи от кръга Брест и Анже завършиха 1:1, а Троа спечели с 2:0 гостуването си на Метц.