Етър тресна дубъла на Ботев (Пд) и излезе втори

Етър продължи победната си серия във Втора лига, като нанесе първа загуба на дубъла на Ботев (Пловдив) на неговия терен в квартал "Коматево". Гостите от Велико Търново спечели с 2:0 след попадения на Мартин Петков и Ловре Кнежевич. Успехът изпрати "болярите" на второ място във временното класиране преди утрешните мачове.

15 Ботев (Пловдив) II - Етър

Играчите на Веселин Великов започнаха мача силно и още в третата минута тяхна опасна атака завърши с удар и рикошет от тялото на защитник на "канарчетата". В шестата минута Етър поведе с 1:0. При късо изпълнение на корнер Ромеш Ивей пусна на Николас Фемия, който прострелно центрира, вратарят Хидайет Ханкич изби не особено добре и Мартин Петков намери мрежата.

В началото на второто полувреме вратарят Христо Иванов шутира напред, Здравко Илиев с глава продължи към Ивей. Панамецът проби на скорост и намери на другия фланг Кнежевич, който си спря топката и с диагонален удар я прати неспасяемо във вратата - 2:0 за "виолетовите".

Снимки: Владимир Иванов